fbpx

TAPICERNIA 4.0 12.08.2019

TAPICERNIA 4.0 // AUTOMATYZACJA // ROBOTYZACJA // KOMPONENTY

Czy ktoś się spodziewał, że roboty będą uczestniczyć w procesie produkcji mebli tapicerowanych? Rozwiązania jak dotąd znane z modeli produkcyjnych wśród np. procentów samochodów z sukcesem wkraczają w produkcję mebli tapicerowanych. I jest to fakt o którym będzie można się przekonać na targach Drema // Sofab // Furnica już w wrześniu 2019.

Tapicernia 4.0 jest to wydarzenie na którym pokażemy rozwiązania nagrodzone Złotym Medalem Drema 2019 oraz Sofab 2019. Będą to systemy do automatyzacji i robotyzacji procesu produkcji mebli tapicerowanych. Zaprezentujemy innowacyjne ZROBOTYZOWANE STANOWISKO W PROCESIE PRODUKCJI MEBLI InfoTEC RSP, które umożliwia na zastosowanie robotów w poszczególnych etapach produkcji mebli tapicerowanych. Na stoisku wydarzenia TAPICERNIA 4.0 będzie również  MASZYNA DO KONTUROWEGO CIĘCIA PIANKI PUR I OWATY z systemem lagowania InfoTEC VAC FOAM. Ponadto zaprezentujemy ultra wydajne automatyczne centrum do nestingu elementów stelaży meblowych InfoTEC PRO EVO PLUS maszynę konturową do rozkroju elastycznych pianek InfoTEC C FOAM.

Dla InfoTEC CNC rok 2019 jest okresem w którym mocno wchodzi z automatyzacją i robotyzacją w proces produkcji mebli. Z sukcesem przeprowadza wdrążenia różnych zrobotyzowanych stanowisk produkcyjnych w przedsiębiorstwach zajmujących się produkcją mebli tapicerowanych. Wynika to z kilku czynników ekonomicznych oraz zmian jakie zachodzą w zjawiskach społecznych, które oddziałują na  całą branże meblarską. Są to m.in.: ciągły i mocny wzrost produkcji mebli w Polsce, coraz trudniejszy dostęp do kadry pracowniczej oraz wzrost kosztów pracowniczych, częstsze i szybsze adaptacje produktów do rynku, spowodowane m.in. „modą”, tworzenie modeli produktowych w modelu długiego ogona. Powyższe czynniki sprawiają, iż producenci mebli oczekują od dostawców parku maszyn coraz szybszych, elastyczniejszych i efektywniejszych systemów, a InfoTEC CNC im to zapewnia, co pokaże na wydarzeniu TAPICERNIA 4.0.

Strefa TAPICERNIA 4.0 kierowana jest do producentów mebli tapicerowanych oraz firm usługowych o różnej wielkości. Szeroki zakres produktów prezentowany w strefie pozwoli każdemu przedsiębiorcy znaleźć rozwiązania dla siebie. Oprócz InfoTEC CNC w strefie znajdą się również produkty takich firm jak: Allcomp, Amatec, ITA Tools, Kronospan, PUREKO, Ramaro, TopSolution, Woodinspector.

Do dyspozycji również będą eksperci z dziedziny automatyzacji i robotyzacji produkcji oraz praktycy, którzy zaprezentują proces produkcji mebli tapicerowanych na żywo. Będzie to także doskonała okazja, aby nawiązać kontakty handlowe zarówno z dostawcami technologii, jak i produktów czy akcesoriów do produkcji mebli tapicerowanych.

Do góry