fbpx

Automatyzacja produkcji mebli na wymiar dla małych i średnich stolarni 16.03.2020

« Automatyzacja produkcji mebli na wymiar dla małego i średniego zakładu stolarskiego! »


Przedstawiamy automatyzację procesu produkcji mebli na wymiar dla małych i średnich zakładów stolarskich. Proponowane rozwiązania są modułowe i każdy z nich sprawia, iż produkcja staje się łatwiejsza, szybsza i dokładniejsza. Dzięki dużej elastyczności tych modułów wprowadzenie automatyzacji w procesie produkcji mebli może odbywać się stopniowo, co zmniejsza bariery inwestycyjne oraz ułatwia przekroczenie bariery zmiany przekonań wynikających z przyzwyczajeń do tradycyjnych metod produkcji.

Automatyzacja odbywa się dzięki zastosowaniu digitalizacji w procesie produkcji, czyli wykorzystaniu cyfrowych systemów do projektowania, zarządzania oraz produkcji i montażu mebli. System InfoTEC FACTORY jest elastyczny, stąd można go indywidualnie konfigurować w zależności od potrzeb danego zakładu, niemniej jednak wszystkie połączone w jeden, zintegrowany system sprawią, iż produkcja jest zoptymalizowana zarówno pod względem wydajności, kosztów, jak i zatrudnienia.

Dla Państwa wygody uruchomiliśmy InfoTEC LIVE, czyli pokazy i warsztaty ON-LINE prowadzone na żywo. Zapraszamy do kontaktu, w celu zapisania się na najbliższy termin  prosimy o kontakt z działem handlowym: Kontakt.

« Kluczowe komponenty automatycznej produkcji mebli | InfoTEC FACOTRY »


 

InfoTEC FACTORY – cyfrowa produkcja mebli na wymiar, posiada dwa kluczowe komponenty – program do projektowania i zarządzania produkcją InfoCAM CABINET oraz centrum obróbcze InfoTEC EVOLUTION, które są ze sobą zintegrowane i tworzą spójne cyfrowe środowisko. Pozwalają szybko uzyskać efekt prostej, elastycznej i wydajnej produkcji.

 

Poniżej zaprezentujemy kluczowe elementy InfoTEC FACTORY, które są gotowe do wprowadzenia w Państwa zakładzie stolarskim oraz dodatkowe elementy, które można indywidualnie zastosować w zależności od potrzeb. Przedstawimy Państwu również maszyny i urządzenia, które zwiększą wydajność oraz poprawią ergonomię pracy w Państwa zakładzie.

przedstawienie automatycznego procesu produkcji mebli na wymiar

Cyfrowy proces produkcji mebli rozpoczyna się tradycyjnie, od projektu, lecz w systemie InfoCAM CABINET jest to kluczowy element. InfoCAM CABINET posiada algorytmy oraz niezbędne reguły produkcyjne, które pozwalają wyciągać z projektu wszystkie niezbędne informacje potrzebne na kolejnych etapach produkcji. Dzięki cyfrowemu wymiarowi każdy projekt, każda lista materiałowa, każdy plik wykonawczy na maszyny znajduje się w wirtualnej teczce, dzięki czemu możemy mieć do niej dostęp na każdym etapie produkcji i w każdym miejscu. Nie tworzymy już ręcznej dokumentacji, którą musimy przekazywać dalej na każdym etapie. W InfoCAM CABINET cały obieg dokumentów i plików odbywa się cyfrowo.

InfoTEC CNC dla małych i średnich stolarni przygotował serię centr obróbczych InfoTEC EVOLUTION. Seria InfoTEC EVOLUTION obejmuje dwa modele – InfoTEC EVO oraz InfoTEC PRO EVO, które dedykowane są do różnych wielkości zakładów. Każdy z tych modeli posiada możliwość dopasowania do własnych potrzeb m.in. poprzez dobór akcesoriów wpływających na elastyczność produkcji oraz na jej wydajność, takich jak: stół odbiorczy na gotowe elementy, system załadunku płyty na pole robocze czy dodatkowe agregaty kątowe. W ofercie znajdują się również gotowe konfigurację maszyn, które idealnie odpowiadają potrzebą producentów mebli skrzyniowych.

 

Pliki wykonawcze na centra obróbcze InfoTEC EVOLUTION są generowane w InfoCAM CABINET, dzięki czemu nie musimy tworzyć osobnych projektów do wysterowania maszyny. InfoCAM CABINET pobiera wszystkie potrzebne operacje technologiczne z projektu i automatycznie przekształca je na pliki sterujące centrum.

« Dodatkowe komponenty automatycznej produkcji mebli | InfoTEC FACOTRY »


 

« Komponenty wspierające automatyzację produkcji mebli | InfoTEC FACOTRY »


Do góry