fbpx
Pokaż galerię Ukryj galerię

Nowe priorytety w produkcji mebli skrzyniowych. 27.06.2016

Technologia produkcji mebli odpowiadająca oczekiwaniom współczesnego konsumenta.

Nowe trendy wśród konsumentów oznaczają nowe technologie produkcji mebli. Już jest pewne w którym kierunku będzie podążać branża meblarska przez następne lata. Zaobserwować można, iż mocno zmieniają się preferencje wśród konsumentów. Odchodzą od standardowych, wielkoseryjnych projektów na rzecz bardziej spersonalizowanych. Ważny staje się konkretny wymiar dopasowany do pomieszczenia, indywidualny wzór odzwierciedlający estetykę danego klienta i zindywidualizowany kosztorys spełniający wymogi progu zakupu.

 

Czołowi producenci mebli dotrzymują kroku w teraźniejszych zmianach inwestując w nową technologię, która zapewnia im możliwość dostosowania oferty do bieżących wymagań. Między innymi umożliwiają samodzielne zaprojektowanie kuchni, bądź skonfigurowania mebli pokojowych według potrzeb. Zastosowanie nowej technologii produkcji mebli pozwala im również zwiększyć szybkość realizacji zamówień przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów wytwarzania. Warto również wspomnieć, iż systemy te w prosty sposób ułatwiają zarządzenie jednostkową produkcją.

 

W tradycyjnej metodzie produkcji mebli jest trudno utrzymać stosowną wydajność, aby spełnić oczekiwania współczesnego konsumenta. Długi czas realizacji zamówień spowodowany głównie przezbrajaniem i ustawianiem wielu maszyn, czy każdorazowo tworzenie nowej dokumentacji produkcyjnej, powoduje, iż ciężko utrzymać koszt wytworzenia na odpowiednim poziomie, szczególnie by zachować konkurencyjną cenę.

InfoTEC CNC jako wiodący producent maszyn CNC dla stolarzy stale obserwuje branże meblarską. Przewiduje przyszłe kierunki w którym będzie podążał rynek. Dzięki temu może szybko reagować na zmiany i dostosowywać swoją ofertę. Od dłuższego czasu proponuje systemy produkcyjne, które odpowiadają oczekiwaniom wpółsennego konsumenta. Z początku wydawało się, iż jest to technologia wyłącznie dla dużych firm. Z czasem okazało się jednak, iż rozwiązania InfoTEC CNC znajdują zastosowanie również w małych i średnich firmach. Dodatkowo kooperacja z firmą Lignumsoft pozwoliła zaoferować produkt dedykowany konkretnie dla małych i średnich przedsiębiorców.

Połączenie dwóch produktów – oprogramowania CAD/CAM Corpus i frezarki CNC marki InfoTEC, czas projektowania, przygotowania i samej produkcji można skrócić o kilkanaście godzin. Przekłada się to bezpośrednio na wymierne oszczędności – zyski, w zakresie materiałów, energii elektrycznej oraz kapitału ludzkiego i prowadzi w ostatecznym rozrachunku do podniesienia możliwości rozwojowych zakładu.

Firmy InfoTEC CNC oraz Lignumsoft organizują cyklicznie warsztaty stolarskie, na których można bliżej poznać nowe technologię i przekonać się jak wpływają na zmieniające się priorytety w produkcji mebli.

Kontakt: pc@infotec-cnc.com; tel.: +48 512 415 420

Do góry