fbpx

Budma 2020 | relacja z targów 16.02.2020

Automatyzacja i robotyzacja w procesie produkcji stolarki budowlanej

Hasłem przewodnim InfoTEC CNC na Targi Budma 2020 było „Automatyzacja i robotyzacja w stolarce budowlanej”. Hasło te było odzwierciedleniem oferty prezentowanej w trakcie targów. Na stoisku InfoTEC CNC można było zobaczyć m.in. automatyczną linię do cięcia paneli bramowych InfoTEC X-PRO CUTLINE, 5. osiowe centrum obróbcze do profili ALU, PVC i drewna InfoTEC X-PRO 5AXIS oraz uniwersalne 4. osiowe centrum obróbcze skonfigurowane do obróbki skrzydła drzwi czy materiałów elewacyjnych. Natomiast w strefie InfoTEC ENGINEERING pierwszy raz publicznie zostało pokazane zrobotyzowane gniazdo do produkcji prefabrykowanych ścian domów szkieletowych InfoTEC X-ROBOTICS.

Automatyczna linia do cięcia paneli bramowych InfoTEC X-PRO CUTLINE

 

InfoTEC X-PRO CUTLINE jest to automatyczna linia do cięcia wzdłużnego i poprzecznego paneli bramowych wykorzystywana w produkcji bram segmentowych. Zastosowanie linii w procesie produkcji bram segmentowych pozwala zautomatyzować proces cięcia paneli na wymiar.  Proces cięcia jest kontrolowany przez mikroprocesorowy sterownik oraz szereg czujników, które umożliwia precyzyjny oraz powtarzalny rozkrój. InfoTEC X-PRO CUTLINE wyposażona jest w dwa agregaty tnące z zamocowanymi piłami tarczowymi o dużej średnicy – dla cięcia poprzecznego agregat dodatkowo wyposażony jest w podcinak, który zapewnia idealną krawędź po obróbce. Prezentowany na targach model posiadał stół podawczy oraz zautomatyzowaną strefę odbiorczą na gotowe elementy.

5. osiowe centrum obróbcze do profili ALU, PVC i drewna InfoTEC X-PRO 5AXIS

 

Prezentowane na targach 5. osiowe centrum obróbcze do profili ALU, PVC i drewna InfoTEC X-PRO 5AXIS skierowane było do producentów stolarki otworowej, w szczególności do producentów okien. Centrum wyposażone było w wrzeciono z 5. osiowym zakresem pracy, 8 pneumatycznych imadeł zamocowanych na 8 belkach z automatycznym pozycjonowaniem ich położenia z uwzględnieniem wszystkich wykonywanych operacji w celu wyeliminowania ew. kolizji. InfoTEC X-PRO 5AXIS posiadało również magazyn rewolwerowy oraz czujnik pomiaru długości narzędzia i bazy mechaniczne do pozycjonowania detalu na polu roboczym. 5. osiowe centrum obróbcze X-PRO 5AXIS pozwala na wykonywanie m.in. takich operacji jak: cięcie pod kątem, frezowanie fasolek czy wiercenie pod okucia.

Zrobotyzowane gniazdo do produkcji prefabrykowanych ścian domów szkieletowych InfoTEC X-ROBOTICS

 

InfoTEC ENGINEERING na targach Budma 2020 zaprezentował zrobotyzowane gniazdo produkcyjne wykorzystywane w procesie produkcji ścian domów szkieletowych. Pokazane rozwiązanie stanowiło jedynie fragment całej automatycznej linii do produkcji prefabrykowanych ścian domów współpracującej z programem CAD/CAM. Przedstawione gniazdo produkcyjne składało się z dwóch robotów Kawasaki poruszających się po wspólnym torze. Jeden wyposażony w podciśnieniowy chwytak do układania płyt na konstrukcji, drugi posiadał dwa pneumatyczne zszywacze do zastosowań przemysłowych. Optymalizacja pracy robotów została opracowana w taki sposób, aby każdy z robotów mógł wykonywać swoje zadanie niezależnie od pracy drugiego robota. Pozwoliło to skrócić czas cyklu produkcyjnego o 70%.

Do góry