fbpx

Automatyczny magazyn | Nowość na targach Drema 30.10.2017

Przemysł 4.0 na przykładzie automatycznego magazynu

Automatyczny magazyn, jest jednym z elementów etapu rozwoju przemysłu nazwanym Industry 4.0. W połączeniu z CNC Wizjer – obejrzyj prezentacje na YouTube, stanowi doskonałe uzupełnienie łańcucha produkcji. Na targach Drema InfoTEC CNC zaprezentował jako nowość automatyczny magazyn dedykowany zarówno dla długich serii produkcyjnych, jak i produkcji jednostkowej lub dla częstej zamiany asortymentu (projektu). Jest to mocna odpowiedź na potrzeby klientów, którzy zgłaszają potrzebę zwiększenia wydajności produkcji poprzez przyspieszenie całego procesu.

 

 

Drugim atutem, równie ważnym dla klientów jest dostarczenie bardziej elastycznej linii, która pozwala wzmocnić konkurencyjność przedsiębiorstwa m.in. przez kompleksową oraz szybszą obsługę klienta ostatecznego. Inwestycja w automatyczny magazyn pozwala również na stałe obniżyć koszty m.in. dzięki optymalizacji zatrudnienia oraz usystematyzowaniu przestrzeni magazynowej i wyeliminowanie operacji logistycznych związanych z dostarczeniem materiału do maszyny w tradycyjny sposób – magazyn, wózek widłowy, bufor, maszyna.

Planowanie linii produkcyjnej to jeden z najważniejszych etapów podczas projektowania inwestycji oraz procesu produkcji, jednak często nie do końca przemyślany i pozostawiany do realizacji inwestycji na sam koniec. Niebranie pod uwagę rozwoju swojego przedsiębiorstwa oraz zwiększenia zapotrzebowania produkcyjnego związanego z lepszą koniunkturą sprawia, iż w przyszłości pojawia się problem m.in. z zwiększeniem wydajności produkcji. Tak jak maszyny InfoTEC CNC, automatyczny magazyn można rozbudowywać i zwiększać jego wydajność w przypadku, kiedy przed zakupem uwzględnimy taką potrzebę. Wychodząc na przeciw klienta każdy produkt firmy dobierany jest indywidualnie do jego potrzeb na dzień zakupu, jak i również z uwzględnieniem przyszłych jego wymagań.

Innowacyjne rozwiązanie, którym jest automatyczny magazyn pozwala na bezpieczne dostarczenie elementów „just in time”, czyli dokładnie wtedy kiedy są one potrzebne. Ogranicza także możliwość błędu ludzkiego oraz minimalizuje ryzyko uszkodzenia półfabrykatów. Automatyczny system magazynowy bez problemu radzi sobie z dużymi arkuszami płyt, jak również z różnymi materiałami.

 

Do góry