fbpx

Targi Drema 2017 | Relacja 21.09.2017

Zapraszamy do relacji z targów Drema 2017

 

Targi Drema, poświęcone są branży drzewnej i meblarskiej, a w szczególności maszynom i narzędziom w nich stosowanych. Drema to doskonałe miejsce, do zaczerpnięcia inspiracji oraz do zapoznania się z najnowszymi trendami i rozwiązaniami technologicznymi.

InfoTEC CNC na tegorocznej edycji targów DREMA 2017 zaprezentował dziewięć maszyn CNC, wystawiając swoje najnowsze technologie dla profesjonalistów. Wszystkie rozwiązania CNC mieściły się na trzech stoiskach o łącznej powierzchni 1000m2. Na wystawie można było zobaczyć dwie automatyczne linie nestingowe z serii PRO PLUS stosowane przy produkcji stelaży meblowych oraz przy produkcji mebli twardych. Linie te, mimo, iż od ich premiery minęło już kilka lat, to w dalszym ciągu cieszą się dużym zainteresowaniem. Na stoisku warto było również zapoznać się z centrum obróbczym do produkcji mebli twardych InfoTEC E PLUS + z możliwością nestingu całego formatu płyty oraz przystosowaną do wiercenia pionowego i poziomego. Jest to bardzo ciekawa maszyna CNC dla mniejszych producentów, którzy szukają wysokiej jakości maszyn w dobrej cenie. Wśród producentów mebli tapicerowanych dużym zainteresowaniem cieszyła się zeszłoroczna premiera, czyli maszyna do cięcia konturowego pianek.

 

Nowością na targach Drema było zautomatyzowanie zeszłorocznego medalisty, czyli linii do produkcji mebli małoseryjnych InfoTECPRO M Line. W tym roku w miejsce ręcznego manipulatora zainstalowaliśmy automatyczną suwnicę, która po zaprogramowaniu, samodzielnie z kilku palet przenosiła płyty meblowe w pełnym formacie na pole robocze maszyny CNC. Linia była prezentowana i użyczona na czas akcji charytatywnej Drema Dziecinom i Seniorom.

Kolejną maszyną z której jesteśmy dumni, to InfoTEC PRO Hybrid. Nasza autorska konstrukcja, która została wyróżniona Złotym Medalem MTP za innowacyjność przez specjalistów z branży. PRO Hybrid jest to wielooperacyjne centrum hybrydowe, które łączy w sobie najlepsze cechy z centrum do nestingu oraz centrum belkowego.

 

Nową formułą, która towarzyszyła targom DREMA była STREFA DESIGNU, prezentowana na hali 3 Międzynarodowych Targów Poznańskich. Przestrzeń Strefy Designu wypełniła wspólna inicjatywa Kronospan SzczecinekPolitechniki Koszalińskiej oraz InfoTEC INKUBATOR. Było to miejsce, które inspirowało nowoczesnym wzornictwem, kreatywnym wykorzystaniem materiałów drewnopochodnych oraz przestrzenią do wspólnej wymiany wiedzy oraz doświadczenia.

 

Strefa Designu to również oficjalna prezentacja InfoTEC INKUBATOR, który przedstawił jedną z pierwszych firm stawiających kroki w biznesie, m.in. dzięki współpracy z Inkubatorem InfoTEC. Marka Playwood, to produkt który pod skrzydłami InfoTEC INKUBATOR produkuje meble parametryczne, projektując je indywidualnie na życzenie klienta.

 

 

Do góry