fbpx

Drema Dzieciom i Seniorom 2017 | Podsumowanie 05.10.2017

Idea Drema Dzieciom i Seniorom, czyli meble dla potrzebujących.

Na tegorocznej akcji Drema Dzieciom i Seniorom, która odbywała się podczas targów dla przemysłu drzewnego i meblarskiego DREMA 2017, szerzej na potrzeby poszczególnych grup społecznych. W tym roku idea wspierania najbardziej potrzebujących została pierwszy raz rozbudowana o kolejną grupę osób, a mianowicie seniorów. Tak jak dzieci, społeczność ta wymaga uwagi i pomocy ze strony przedsiębiorców, lecz seniorzy mają inne, indywidualne potrzeby i wymagania odnośnie produktów.

 

 

Studenci z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu zaprojektowali nowe zestawy mebli w zupełnie nowym spojrzeniu. W tym roku poszczególne projekty uwzględniały ograniczoną swobodę osób starszych. Jest to nowe podejście w projektowaniu, które ma na celu sprawić, iż życie codzienne osób starszych będzie znacznie prostsze. Kiedy będzie uwzględniać się w projektowaniu ich ograniczenia ruchowe oraz inne, które przychodzą w tym złotym okresie.

Idea akcji Drema Dzieciom i Seniorom to szczytny cel, któremu przyświeca fakt, iż wszystkie wyprodukowane produkty zostaną przekazane na cele charytatywne.  Takie podejście sprawia, iż Drema Dzieciom i Seniorom nabiera szczególnego wymiaru.

 

Dodatkową korzyścią akcji Drema Dzieciom i Seniorom 2017 to stworzenie możliwości spotkania się studentów z przedsiębiorcami, wymiana wiedzy, być może i nawiązanie dłuższych relacji biznesowych. Dla młodych ludzi to także znakomita okazja na zdobycie praktyki w zaprojektowaniu i wyprodukowaniu mebla w rzeczywistych warunkach produkcyjnych. Pokazowa Fabryka Mebli to także możliwość zobaczenia na żywo najnowszych technologii i procesów produkowania mebli.

 

Uczestnikiem akcji Drema Dzieciom i Seniorom była firma InfoTEC CNC, wiodący polski producent maszyn CNC. Na maszynie InfoTEC 3121 PRO M Line zostały wycięte elementy meblowe.

 

Dostarczona maszyna CNC to automatyczne centrum do nestingu z możliwością wiercenia. Posiada pole robocze 3100mm/2100mm, a więc odpowiadające powszechnie występującym wymiarom płyt meblowych. W połączeniu z automatycznym magazynem oraz z polem odbiorczym na gotowe elementy stanowi doskonałe rozwiązanie CNC zarówno dla średnich jak i większych producentów mebli.

 

 

Do góry