fbpx

Tradycyjne rzeźby we współczesnym wydaniu. 18.06.2015

Tradycyjne rzeźby we współczesnym wydaniu Pana Stanisława Ptasia z Nowego Targu.

Przykład Stanisława Ptasia idealnie ilustruje prostotę obsługi maszyn CNC marki InfoTEC. Pan Stanisław zaznaczył, że sama obsługa frezarki CNC jest prosta i intuicyjna. Przyznał również, że samo projektowanie wymaga chwili cierpliwości. Mimo to, Pan Stanisław – dobrze pamiętający zmianę ustroju Państwa, szybko przyswoił tą wiedzę i dziś tworzy fascynujące rzeczy.

 

Pan Ptaś jest z wykształcenia plastykiem specjalizującym się w rzeźbie metodami tradycyjnymi oraz CNC. Z zamiłowaniem zajmuje się obróbką drewna i regionalnym rzemiosłem. Największą przyjemność sprawa mu praca z drewnem, lecz oferuje także grawerowanie w metalach miękkich. Ze swojej dotychczasowej pracy najbardziej jest dumny z wykonanej przez siebie rzeźby sakralnej. Stworzył ją wykorzystując skaner 3D oraz ploter frezujący CNC InfoTEC. Jest to trójwymiarowa figura wyfrezowana na trzy osiowej frezarce CNC.

 

 „Obsługa maszyny jest tak prosta jak obsługa drukarki. Podłączasz i działa. Plug n play!”. 

Największą zaletą użycia frezarki CNC według Pana Ptasia, jest powtarzalność obróbki i jej precyzja. Mówi, że wykonanie jednej rzeczy ręcznie jest to dla niego przyjemność, ale z kolejną to zamiłowanie spada. Stąd jest bardzo zadowolony z możliwości jaką dał mu ploter frezujący CNC. Żartobliwie wymienił tylko jedną wadę. Łamanie frezów. Szczególnie na początku, kiedy poznaje się dane narzędzie – jego możliwości, i materiał na którym się pracuje.

 

Pan Stanisław jest klientem InfoTEC sponad 10 lat, lecz w dalszym ciągu miło wspomina ekipę serwisową, która przyjechała zainstalować ploter frezujący. Opowiada, że wszystko przebiegło szybko i płynie. Od początku jednak rzadko korzysta z ich usług, tłumacząc, że konserwację maszyny przeprowadza sam. Natomiast czynności, które wiążą się z większą znajomością technologii CNC występują sporadycznie.

Polecamy Pana Stanisława Ptasia. Posiada bardzo dużą wiedzę nt. obróbki różnych materiałów oraz odpowiednie zaplecze, aby stworzyć produkt zgodny z oczekiwaniami klienta.

 

Więcej nt. oferty Pana Ptasia  można znaleźć na jego stronie www: www.ptas.kompex.pl.

Do góry