fbpx

Automatyzacja i robotyzacja w produkcji mebli tapicerowanych 18.03.2020

Automatyzacja i robotyzacja w procesie produkcji mebli tapicerowanych

Automatyzacja w procesie produkcji mebli tapicerowanych.

InfoTEC CNC w swojej ofercie posiada rozwiązania dedykowane do automatyzacji procesu produkcji mebli tapicerowanych, począwszy od rozkroju płyty pod elementy stelaży meblowych, przez rozkrój pianki tapicerskiej i owaty po cięci materiałów tekstylnych.

 

Portfel produktów obejmuje:

 

  • Centra obróbcze do nestingu – InfoTEC PRO EVO PLUS
  • Konturówki poziome – InfoTEC VAC FOAM
  • Konturówki pionowe – InfoTEC C FOAM
  • Automaty pionowe – InfoTEC VA FOAM
  • Cuttery CNC – InfoTEC C TEX

 

Zapraszamy do kontaktu, gdzie otrzymają Państwo odpowiedzi na wszystkie pytania – kontakt.

Jednym z pierwszych etapów produkcji mebli tapicerowanych jest rozkrój płyt drewnopochodnych, potrzebnych do produkcji stelaży meblowych. Doskonałym rozwiązaniem do zautomatyzowania tego procesu jest inwestycja w centrum obróbcze do nestingu krzywoliniowego InfoTEC PRO EVO PLUS. Centrum obróbcze PRO EVO PLUS zaprojektowane jest z myślą o wielozmianowej, przemysłowej pracy w zakładach stolarskich o różnej wielkości. Dzięki możliwości rozkroju w jednym cyklu od jednej do nawet trzech płyt jednocześnie, idealnie sprawdzi się zarówno w mniejszym, jak i dużym zakładzie stolarskim. Dodatkowo centrum obróbcze wyposażone jest w system załadowczo-odbiorczy, który umożliwia jednoosobową obsługę maszyny.

 

W celu otrzymania szczegółowych informacji nt. centrum obróbczego InfoTEC PRO EVO PLUS zapraszamy do kontaktu: konfiguruj maszynę.

 

Automatyzację można również wprowadzić w dziale rozkroju pianki. Za sprawą trzech podstawowych modeli maszyn do rozkroju pianki, InfoTEC CNC dostarcza kompleksowe rozwiązania, które pozwalają usprawnić proces rozkroju pianki, zarówno rozkroju konturowego, jak cięcia pianki na plastry. Dodatkowo InfoTEC CNC posiadając wykwalifikowane zaplecze techniczno-kadrowe, które może na indywidualne zamówienie zaprojektować dopasowany pod potrzeby klienta zautomatyzowany system z załadunkiem i rozładunkiem materiału, który znaczenie zwiększy wydajność produkcji, szczególnie w dużych zakładach tapicerskich lub u producentów pianek, czy w firmach usługowych.

 

Maszyny do rozkroju pianek InfoTEC CNC mają wpływ zarówno na wydajność, jak i na oszczędność materiału. InfoTEC CNC dostarcza do swoich produktów oprogramowanie z wysokowydajny aglorytem nestingu przestrzennego, który pozwala zoptymalizować rozmieszczenie detali na bloku pianki.

Otwórz playliste na naszym kanale YT i obejrzyj filmy z pracy maszyn do automatyzacji procesu produkcji mebli tapicerowanych.

Cuttery do rozkroju tkanin InfoTEC C TEX doskonale sprawdzają się do automatyzacji działu krojowni. W ofercie InfoTEC CNC znajdują się jednowarstwowe cuttery, które dedykowane są do mniejszych producentów mebli tapicerowanych, ale także dobrze się sprawdzą, w dużych zakładach w takich działach jak: prototypownia lub/i dział reklamacji.  Zastosowanie cutterów w procesie produkcji mebli tapicerowanych przede wszystkim podnosi efektywność i elastyczność produkcji oraz optymalizuje zatrudnienie.

 

InfoTEC CNC posiada w asortymencie kilka różnych modeli kierowanych do różnego rodzaju materiału. Od kompaktowych cutterów z lagowaniem materiału, po wielkogabarytowe cuttery do rozkroju tkanin o dużej szerokości rolki. Dla producentów, który wykorzystują błamy skóry naturalnej, może zaoferować cutter w wideoskanowaniem, który umożliwia optymalizację rozłożenia i rozkroju poszczególnych elementów na skórze, uwzględniając jej skazy oraz kształt.

Robotyzacja w procesie produkcji mebli tapicerowanych

W 2018 roku na targach Drema w Poznaniu odbyła się oficjalna premiera InfoTEC ENGINNERING (jednostki InfoTEC CNC), której zadaniem jest projektowanie oraz wdrażanie automatyzacji i robotyzacji, także w procesie produkcji mebli tapicerowanych. Efektem ich prac jest m.in. zrobotyzowana technologia do zbijania elementów stelaży meblowych.

 

Kluczową działalnością InfoTEC ENGINEERING  jest ścisła współpraca z klientem, która pozwala uzyskać efekt synergii (połączenia wiedzy i doświadczenia z branży klienta z widzą i doświadczeniem specjalistów z InfoTEC ENGINEERING). W ofercie jednostki InfoTEC CNC jest projektowanie oraz integracja dopasowanych do potrzeb klienta rozwiązań: np. maszyn sterowanych komputerowo, robotów, pojazdów autonomicznych czy zautomatyzowanych systemów magazynowych, w spójny system produkcyjny. InfoTEC ENGINEERING posiada również olbrzymi potencjał do prototypownia maszyn czy całych procesów produkcyjnych.

Do góry