fbpx

Współpraca InfoTEC CNC z PUT MOTORSPORT! 20.08.2016

Współpraca z młodym pokoleniem!

 

Dwa zespoły PUT MOTORSPORT oraz InfoTEC CNC połączył wspólny cel – zbudować bolid wyścigowy klasy Formula Student. Choć InfoTEC CNC był jedną z kilku firm, które przyczyniły się do sukcesu, to nie mniej jednak dało nam to dużo radości i satysfakcji. Projekt prowadzony był przez młodych, zdolnych studentów z Politechniki Poznańskiej. Adepci już teraz wykazują duże umiejętności konstruktorskie oraz odnajdują się w świecie biznesu pozyskując sponsorów.

 

Formula Student jest wielopłaszczyznowym zadaniem. Początkowym wyzwaniem jest zaprojektowanie i zbudowanie wyścigowego bolidu. Części użyte do budowy można szukać na półkach z etykietą HI-END, co sprawia, iż używając słów „wyścigowy bolid” to naprawdę mówimy o bolidzie w 100%. Panele aluminowo-węglowe rodem z lotnictwa, silnik ze stajni Hondy, siedzenie nawiązujące do tradycji GTI, wszystko to w projekcie studenckim. Jednym z etapów jest znalezienie zainteresowanych firm, które pomogą zrealizować to przedsięwzięcie, nie tylko od strony finansowej, ale również od strony logistycznej. Jest to równie trudne zadanie co projektowanie i budowa, gdyż projekt ze względu na wysokie zaawansowanie techniczne jest również finansowo wymagający. Ostatnim sprawdzianem jest praktyczny test. Zespół PUT MOTORSPORT podróżuje od kraju do kraju, odwiedzając najlepsze tory formuły F1, takie jak np. Silverstone Circuit czy Hockenheimring.

 

Więcej informacji nt. międzynarodowej klasie Formula Student – filozofii, konkursie i zasięgu, można znaleźć na portalu: http://www.formulastudent.pl/informacje/konkurs/

 

Więcej o projekcie PUT MOTORSPORT znajdą Państwo na stronie: http://motorsport.put.poznan.pl/

 

zespol-put-motorsport

 

put-motorsport-infotec-cnc

put-motorsport-2

infotec-cnc-putmotorsport

formula-put

Do góry