fbpx

Maszyny CNC do produkcji frontów meblowych! 06.12.2016

Przedstawiamy krótki materiał filmowy z wykorzystania maszyny CNC do produkcji frontów meblowych.

 

Film przedstawia przykładową produkcję frontów meblowych z wykorzystaniem maszyny CNC – centrum obróbczego InfoTEC 3121 Professional. Produkowane wzory ukazują możliwości zastosowania centrum obróbczego w procesie produkcji frontów. Dzięki tej technologi przedsiębiorca może zapewnić każdemu klientowi indywidualne, powtarzalne wzory, które będą odpowiadać współczesnym trendom, jak również ma sposobność, aby produkować wzory seryjnej produkcji. Jest to możliwe dzięki precyzji oraz nieskończonej powtarzalności pracy maszyny InfoTEC z serii Professional.

 

Produkcja frontów meblowych na maszynach CNC pozwala w bardzo szybki i łatwy sposób wprowadzania nowych wzorów jak i tworzenia bazy (archiwum) starszych wzorów wyłączonych już ze stałej sprzedaży. Dodatkowo łatwość prototypownia oraz dostosowywania indywidualnych parametrów frontu sprawia, iż przedsiębiorca zyskuje dużą elastyczność w produkcji mebli na indywidualne zamówienie, czy sposobność zapewnienia świeżych i modnych projektów.

 

Maszyny sterowane komputerowo pozwalają wykonać z bardzo dużą dokładnością nowoczesne, minimalistyczne fronty, fronty angielskie, fronty z podchwytem, fronty przeszklone czy z witrażem. Możliwość zastosowania różnych narzędzi w jednym cyklu produkcji wpływa na praktycznie nieskończone możliwości uzyskiwania pożądanych kształtów oraz idealnego wykończenia oczekiwanego przez ostatecznego odbiorcę.

 

Warto zwrócić uwagę, iż CNC do frontów meblowych pokazane na filmie wykorzystuje 4 narzędzia w jednym cyklu obróbki oraz wycina kilka różnych wzorów, co pozwala maksymalnie wykorzystać płytę meblową i ograniczyć odpady do minimum.

 

Zapraszamy do kontaktu z przedstawicielem firmy InfoTEC CNC, aby dowiedzieć się więcej o technologii CNC wykorzystywanej przy produkcji frontów meblowych. Zachęcamy również Państwa do skorzystania z możliwości uczestniczenia w Praktycznych Warsztatach InfoTEC CNC. Aby zapisać się na najbliższą edycję prosimy o kontakt: Piotr Czaiński; pc@infotec-cnc.com; 512 415 420.

cnc-do-produkcji-frontow-meblowe

 

Do góry