Pokaż galerię Ukryj galerię

Współpraca z PUT MOTORSPORT 20.08.2016

„Driven by passion and machines with passion” – prowadzeni pasją i maszyny z pasją, czyli współpraca ze studentami z Poznańskiej Politechniki przy budowie bolidu wyścigowego klasy Formula Student.

Dwa zespoły PUT MOTORSPORT oraz InfoTEC CNC połączył wspólny cel – zbudować bolid wyścigowy klasy Formula Student. Choć InfoTEC CNC był jedną z kilku firm, które przyczyniły się do sukcesu, to nie mniej jednak dało nam to dużo radości i satysfakcji. Projekt prowadzony był przez młodych, zdolnych studentów z Politechniki Poznańskiej. Adepci już teraz wykazują duże umiejętności konstruktorskie oraz odnajdują się w świecie biznesu pozyskując sponsorów.

 

Formula Student jest wielopłaszczyznowym zadaniem. Początkowym wyzwaniem jest zaprojektowanie i zbudowanie wyścigowego bolidu. Części użyte do budowy można szukać na półkach z etykietą HI-END, co sprawia, iż używając słów „wyścigowy bolid” to naprawdę mówimy o bolidzie w 100%. Panele aluminowo-węglowe rodem z lotnictwa, silnik ze stajni Hondy, siedzenie nawiązujące do tradycji GTI, wszystko to w projekcie studenckim. Jednym z etapów jest znalezienie zainteresowanych firm, które pomogą zrealizować to przedsięwzięcie, nie tylko od strony finansowej, ale również od strony logistycznej. Jest to równie trudne zadanie co projektowanie i budowa, gdyż projekt ze względu na wysokie zaawansowanie techniczne jest również finansowo wymagający. Ostatnim sprawdzianem jest praktyczny test. Zespół PUT MOTORSPORT podróżuje od kraju do kraju, odwiedzając najlepsze tory formuły F1, takie jak np. Silverstone Circuit czy Hockenheimring.

 

Więcej informacji nt. międzynarodowej klasie Formula Student – filozofii, konkursie i zasięgu, można znaleźć na portalu: http://www.formulastudent.pl/informacje/konkurs/

 

Więcej o projekcie PUT MOTORSPORT znajdą Państwo na stronie: http://motorsport.put.poznan.pl/

aspect ratio
Nagrody
Złoty medal na MTP EURO-REKLAMA 2004
Złoty medal na MTP EURO-REKLAMA 2007
Złoty medal na MTP EURO-REKLAMA 2005
Złoty medal na MTP EURO-REKLAMA 2011
Złoty medal na Targach Reklamy REMADAYS 2012
Złoty medal na MTP DREMA 2012
Srebrny medal na Targach Reklamy REMADAYS 2014
Złoty medal na MTP DREMA 2014
Srebrny medal na targach REMADAYS 2015
Srebrny medal na targach REMADAYS 2016
Do góry